Baza firm

Ponieważ tworzenie własnej bazy firm bywa czasem zbyt czasochłonne bądź nie warto na nią swojego czasu, poszukuje się alternatywnych źródeł z bazą firm. Takie źródła znaleźć możemy najszybciej przeglądając Internet. Samo wpisanie hasła np. instalacje fotowoltaiczne warszawa. Pozwoli nam na znalezienie najbardziej popularnych instalatorów. Jednak nie jest to jedyna baza firm.

Portale internetowe

Ponieważ tworzenie własnej bazy firm bywa czasem zbyt czasochłonne bądź nie warto na nią swojego czasu, poszukuje się alternatywnych źródeł z bazą firm

Autor zdjęcia: jakeprzespo

Obecnie wśród jednoosobowych działalności handlowo-usługowych potrzebne jest często zgromadzenie wszystkich firm w jednej internetowej książce najlepiej z dodatkową mapą. Taką usługę zapewnią nam takie strony jak Zumi.pl, Google Maps, bądź internetowa baza firm. Dzięki takiej usłudze nie musimy znać nazwy firmy, a jedynie branżę. Dzięki obserwacji lokalizacji po mapie internetowej można znaleźć bardzo szybko najbardziej odpowiednią dla nas lokalizację danej firmy.

Książki z bazą firm

Bardzo popularna na targach firm szczególnych branż. Dzięki nim dostajemy w wygodnej formie bazę wszystkich uczestniczących na targach firm. Dostajemy ich opisy, adresy oraz ich specjalizacje. Forma ta jest mniej wygodna od internetowego wpisania hasła w przeglądarce. Jednak w przypadku szczególnych specjalizacji bywa niezastąpiona.

Czasopisma branżowe

Ta forma bazy danych jest o tyle przydatna przez częste opisy produktów bądź usług szczególnych firm w artykułach. Jednak jest to najbardziej uboga baza firm. Najczęściej dane firm znajdziemy po reklamach bądź ogłoszeniach. Taka baza ma jednak ogromny atut, w licznej ilości artykułach i bazie wiedzy.

Podsumowanie

Baza firm jest dostępna zarówno w Internecie jak i w przeznaczonych do tego książkach. Nierzadko spotkać możemy ją też w branżowych pismach. Najwygodniejszą jednak formą jest Internet.